Pielgrzymka uczniów klas trzecich gimnazjum oraz klas ósmych do Lichenia

Dnia 27 września 2018 r. odbyła się coroczna pielgrzymka uczniów trzecich klas gimnazjum i – tym razem dodatkowo – ósmych klas szkoły podstawowej przed cudowny obraz Matki Bożej Licheńskiej.

Uczniowie powierzyli Maryi zakończenie kolejnego etapu w szkole oraz przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania. 150-osobowa grupa długoszaków rozpoczęła wizytę w licheńskim sanktuarium od odwiedzenia grobu ś.p. Biskupa Romana Andrzejewskiego, by w modlitwie i skupieniu podziękować- jak co roku- za wielki wysiłek i oddanie dla idei reaktywacji naszej szkoły. Potem był czas na śpiewy i tańce przygotowane przez ewangelizacyjny ośrodek z Lichenia. Młodzież miała też czas i okazję do udziału w nabożeństwie pokutnym i sakramencie pojednania. Kulminacyjnym punktem spotkania sześciotysięcznej grupy młodych ludzi była msza święta w bazylice licheńskiej sprawowana pod przewodnictwem ks. Biskupa Wiesława Alojzego Meringa. Homilię do młodych skierował k. Rafał Krauze, który zachęcił, by poznawać wciąż Boga i być otwartym na Jego przesłanie i miłość. Msza święta zakończyła się podniosłym aktem zawierzenia Maryi codziennych spraw i przyszłych wyborów młodzieży. Całe spotkanie natomiast zakończyło się wspólnym posiłkiem przy dzwonnicach.

Opiekę nad uczniami podczas pielgrzymki sprawowali księża Marcin Lewandowski i Jacek Buta oraz wychowawcy klas: p. Lidia Wiśniewska, p. Marta Pankiewicz, p. Andrzej Przybylski, p. Anna Baranowska, p. Jakub Kostrzewski, p. Paulina Stężewska i p. Anna Waśkiewicz.

A. Waśkiewicz

fot. ZSK oraz  A. Siuda – Ład Boży

Dziękujemy redakcji Ładu Bożego za udostępnione zdjęcia.

Skip to content