Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w starszych klasach szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum

Każdego roku we wrześniu obchodzimy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Ta światowa akcja umożliwia nam, nauczycielom matematyki, utrwalenie tabliczki mnożenia przez świetną zabawę, w której bierze udział cała szkoła (uczniowie, nauczyciele, administracja).

Od samego rana rozpoczęliśmy turniej klasowy, z którego wyłonieni byli NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH. Nie obyło się bez dogrywek, bo każdy chciał dostać najcenniejszą z nagród -BILET MISTRZA, dzięki któremu mógł przepytać z tabliczki mnożenia wszystkich nauczycieli, dyrekcję i administrację szkoły.

Mistrzowie nie oszczędzili nikogo. Najwięcej emocji było przy przepytywaniu nauczycieli wychowania fizycznego, których nie tylko tężyzna fizyczna zadziwia, ale również szybkość, bezbłędność i biegłość w tabliczce mnożenia.

W drugiej części dnia odbył się turniej „KLASY SP KONTRA LICEALIŚCI”.
Cały dzień upłynął uczniom i nauczycielom na dobrej zabawie, ale tym samym na niekonwencjonalnym ćwiczeniu tabliczki mnożenia. Było dużo radości, śmiechu i niezapomnianych emocji.

Koordynatorem Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia w „dużym Długoszu” była p. Joanna Karwowska.

Z tego miejsca bardzo dziękuję dyrekcji, nauczycielom, administracji szkoły za akceptację pomysłu i chętny udział w zabawie, a klasie IA LO za pomoc w realizacji projektu.

Joanna Karwowska

Skip to content