Dzień chłopaka w internacie

Początek października to czas kiedy dziewczęta z internatu przygotowują niespodziankę dla swoich kolegów. Mimo, iż Dzień Chłopaka przypada na  dzień 30 września to właśnie pierwsze dni października w kalendarzu internackim dedykowane są męskiej jego części.

I tak, już w pierwszy dzień miesiąca żeńska część internatu przygotowała niespodziankę dla chłopców. Jedna z szkolnych sal stała się kawiarnią z wyjątkowym nastrojem. Na gustownie nakrytych stołach pojawiły się pyszne ciasta oraz wyjątkowo smaczny i kolorowy deser przygotowywany wyłącznie na specjalne okazje (przepis objęty tajemnicą).

Całości towarzyszył wyjątkowy nastrój, któremu wtórowała efektowna  muzyka. Nastrojowe utwory wykonane przez wychowanki internatu pomogły w zbudowaniu odpowiedniego klimatu zbliżonego do najlepszej kawiarni. W ten wyjątkowy klimat wprowadziła wszystkich  Marta Bielawska- wokal, Marcelina Pieścińska –skrzypce i wokal, Wiktoria Kaszuba – wokal , Laura Wilińska- gitara, Zosia Sieradzka –pianino, Wiktoria Jankowska –wokal. Gościnnie wystąpił również  Igor Deptulski, który wspierał dziewczęta akompaniamentem na pianinie oraz towarzyszył Marcie Bielewskiej w jednym z utworów. Całość prowadziła Magdalena Kochanowska.

Aby sala lekcyjna mogła stać się kawiarnią i mogły pojawić się w niej pyszne ciasta i desery  zadbały wychowanki: Michalina Hołody, Patrycja Frątczak, Julia Mazur. Za wyjątkowy deser odpowiedzialna była wychowawczyni p. Milena Witkowska, która wielokrotnie w internacie udowodniła  już, że posiada wyjątkowy talent kulinarny, natomiast wykwalifikowane kelnerki: Daria Kamińska i Sara Wszelak dbały o pełne talerzyki.

Na koniec kierownik internatu-p. Aneta Wąsik oraz wiceprzewodnicząca internatu Aleksandra Bielawska złożyły wszystkim Panom życzenia a pozostałe wychowanki wręczyły drobny upominek.

W imieniu wszystkich Panów podziękowania do żeńskiej części internatu skierował ks. dyrektor Jacek Kędzierski oraz ks. prefekt Jacek Buta, którzy nie kryli zaskoczenia i zachwytu z przygotowanej niespodzianki.

                                                                                                                        Milena Witkowska
Aneta Wąsik

Skip to content