Gala wręczenia odznaczeń dla wybitnych pracowników oświaty

W środę, 17 października 2018 r., pięcioro nauczycieli Zespołu Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza miało zaszczyt uczestniczyć w  uroczystości z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej zorganizowanej przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty.

Galę poprowadziła pani wizytator Teresa Więczkowska, która, po chóralnym odśpiewaniu hymnu państwowego, powitała znakomitych gości: przedstawicieli  Sejmu RP, władz wojewódzkich i miejskich oraz wszystkich zgromadzonych. 

W swoim przemówieniu do zebranych kurator  oświaty pan Marek Gralik podkreślił znaczenie zawodu nauczyciela, zwrócił też uwagę na fakt, że szkołę, oprócz uczniów i nauczycieli, tworzą także inni pracownicy,  wspierający funkcjonowanie placówek oświatowych. 

Życzenia dla nauczycieli i uczniów od Wojewody Kujawsko Pomorskiego p. Mikołaja Bogdanowicza przekazała p. Monika Berger – dyrektor generalna Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Odczytano list Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi p. Jana Krzysztofa Ardanowskiego z życzeniami dla  wszystkich nauczycieli i pracowników szkół, nie tylko tych o profilu rolniczym.

W ciepłych słowach zwróciła się do zebranych pani Poseł na Sejm RP dr Joanna Borowiak, która, jeszcze do niedawna nauczycielka, doskonale rozumie trud pracy w szkole.

Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej w imieniu Prezydenta Miasta Włocławek i swoim przekazała również p. dr Barbara Moraczewska wiceprezydent Miasta.

Przyszedł czas na  dekorację i wręczenie wyróżnień pracownikom szkół i przedszkoli regionu włocławskiego. Srebrne i Brązowe Krzyże Zasługi, Medale za Długoletnią Służbę, Medale Komisji Edukacji Narodowej oraz nagrody MEN i Kuratora Oświaty wręczali Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty p. Marek Gralik oraz dyrektor generalna Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego p. Monika Berger.

Wśród wyróżnionych nauczycieli „Długosza”  Medal Komisji Edukacji Narodowej odebrali: pani Urszula Brykalska, pani Sławomira Lewandowska i pan Grzegorz Matusiak.

Panią Joannę Karwowską i panią Lidię Wiśniewską uhonorowano Nagrodą Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty.

Czas wręczania wyróżnień blisko dwustu pracownikom oświaty regionu włocławskiego umilały występy uczniów Zespołu Szkół nr 7 we Włocławku.

Była to piękna uroczystość również dlatego, że odbywała się w  efektownych wnętrzach Pałacu Bursztynowego.

Dziękujemy Księdzu Dyrektorowi Jackowi Kędzierskiemu za wytypowanie nas do tych zaszczytnych wyróżnień oraz pani Magdalenie Gutral – głównej księgowej za opracowanie wniosków.

W imieniu osób wyróżnionych –
Sławomira Lewandowska

 

fot. K. Jabłoński

Skip to content