Apel poświęcony pamięci św. Jana Pawła II

22 października obchodzimy w całym Kościele wspomnienie św. Jana Pawła II. W piątek 26 października uczniowie III klas gimnazjum i szkoły podstawowej na godzinach wychowawczych zebrali się na akademii, by wspomnienie o Ojcu Świętym Janie Pawle II ożyło na nowo w ich umysłach, sercach i życiu.
Uroczystość nabrała wyjątkowego charakteru, gdyż przypadła w roku jubileuszu 100 – lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, 40. rocznicy wyboru na Stolicę Piotrową  i 60. rocznicy sakry biskupiej Karola Wojtyły.
Podczas uroczystego apelu wspominaliśmy drogę Karola Wojtyły do Piotrowego Tronu od dzieciństwa do ostatnich chwil  jego życia.  Cytowane słowa naszego Patrona przypomniały nam, jak szczególne miejsce w sercu papieża zajmowała młodzież i jak wielkie nadzieje w niej pokładał. W  prezentacji multimedialnej oraz piosenkach nie zabrakło odniesień do historii naszego kraju, a także elementów biograficznych św. Jana Pawła II.Treści zawarte  w przedstawieniu skłaniały do refleksji, ukazywały wartości relacji opartych na miłości, zaufaniu i zawierzeniu Bogu.Uczniowie przypomnieli podstawowe wartości, postawę wobec świata  i przesłanie,  jakie głosił św. Jan Paweł II. Akademia uświetniona została pięknymi pieśniami – ulubionymi utworami Jana Pawła II. Uroczystość zakończyła się wspólnym zaśpiewaniem “Barki” – ulubionej pieśni Papieża Polaka.

Montaż słowno – muzyczny przygotowali uczniowie klas: 7a, 7b SP oraz IIIa, IIIb i IIIe gimnazjum.

“Habemus Papam” – tych słów nigdy nie zapomnimy. Odbijają się echem w naszych sercach i wspomnieniach. Po raz pierwszy papieżem został Polak. Od tej chwili upłynęło już tyle lat, ale my pamiętamy ten dzień 16 października 1978 roku.

Panie Boże dziękujemy Ci za to, że mieliśmy takiego Polaka, który przez 27 lat zasiadał na Stolicy Piotrowej i prowadził Twój Kościół do nieba.

Marta Pankiewicz

fot. K. Jabłoński

Skip to content