Bal Wszystkich Świętych u przedszkolaków

Jest taki dzień, w którym w sposób szczególny cieszymy się, że święci są szczęśliwi z Panem Bogiem w niebie. To 1 listopada, uroczystość Wszystkich Świętych. Kościół w tym dniu uroczyście wspomina wszystkich znanych i nieznanych świętych. Cieszy się, że wielu zmarłych przebywa u Boga. 1 listopada podkreśla, że każdy z nas ma szansę zostać świętym.

„Każdy święty chodzi uśmiechnięty (…)”. Dnia 30 października w naszym przedszkolu można było spotkać wiele radosnych, uśmiechniętych twarzy. Po prostu było jak w niebie. Dzieci ubrały się w stroje nawiązujące do postaci świętych. Mogliśmy spotkać Maryję i św. Józefa, św. Matkę Teresę z Kalkuty, św. Franciszka, św. Siostrę Faustynę Kowalską, św. Weronikę i wielu innych świętych. Nawet panie wychowawczynie przebrały się w stroje świętych. Świat chyba nigdy nie widział w jednym miejscu tylu świętych osób.

Na balu nie mogło zabraknąć dobrej zabawy. Dzieci wesoło bawiły się przy dźwiękach muzyki, tańczyły i śpiewały na chwałę Pana Boga. “Niebiańskie Party” było dla dzieci inspiracją do poznawania życiorysów świętych Kościoła Katolickiego oraz zachętą do naśladowania ich.

Poprzez organizowanie balu chcemy wszystkim przypomnieć, że Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zadusznych w polskiej tradycji to czas zadumy i refleksji nad śmiercią i życiem wiecznym, a nie strasząca nas świecąca dynia, zombie czy wampiry.

Pamiętajmy, że każdy wierzący powołany jest do świętości.

Paulina Kaszuba
Anna Szczerbiak

Skip to content