Wizyta piłkarza w przedszkolu

Dnia 29 października gościliśmy piłkarza z Klubu Sportowego „Radunia” ze Stężycy, który jest wujkiem naszego przedszkolaka Ernesta. Dzieci miały okazję osobiście poznać jego pracę, a przede wszystkim pasję. Zawodnik klubu rozmawiał z przedszkolakami głównie na temat piłki nożnej.

Natomiast celem tego spotkania było promowanie aktywności fizycznej wśród dzieci oraz wskazanie, że każdy może w przyszłości zostać zawodowym piłkarzem. Zawodnik chętnie opowiadał najmłodszym jak wyglądają treningi piłkarzy. Gość starał się uświadamiać dzieciom, że aby osiągnąć umiejętności w danej dziedzinie sportu, oprócz wielu treningów, ważna jest odpowiednia dieta. Zachęcał wszystkich obecnych do zdrowego stylu życia.

Drugim etapem spotkania była demonstracja wielu piłkarskich sztuczek z wykorzystaniem piłki. Dzieci były zachwycone umiejętnościami piłkarza. Najmłodsi mieli możliwość spróbować swoich sił w ćwiczeniach z piłką pod fachowym okiem piłkarskim. Nie zabrakło również wspólnie wykonywanych ćwiczeń rozgrzewających, które wykorzystywane są na każdym treningu zawodowych piłkarzy.

Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za tą wizytę oraz upominki, które dzieci otrzymały od naszego wyjątkowego gościa, m.in. piłki, koszulkę klubu oraz obrazki z piłkarzem. Mamy nadzieję, że takich wizyt sportowców będzie więcej, aby budzić w dzieciach od najmłodszych lat bakcyla sportu i aktywnego spędzania czasu wolnego.

Dziękujemy i zapraszamy ponownie.

Anna Szczerbiak
Paulina Kaszuba

Skip to content