Wyjazd na wykład w ramach Ligi Starożytniczej

W sobotę 17 listopada młodzież z Długosza, zgodnie kilkuletnią tradycją, pojechała na wykład Ligi Starożytniczej na UMK w Toruniu. Wycieczką opiekowali się pan Rafał Kurzępa, pani Anna Waśkiewicz oraz pani Ewa Bieniek.

Sprzed Hotelu Kujawy wyjechaliśmy około 9.30. Droga z Włocławka do Torunia zajęła godzinę. Tego dnia wykład pod tytułem „Nowożytna Starożytność: Motywy antyczne w twórczości Williama Shakespeare’a”, wygłosił dr Jarosław Hetman. Mówca przybliżył nam życie poety, a także w bardzo ciekawy sposób opisał jego powiązania z kulturą antyczną. Wykład był bardzo interesujący.

Po skończonej prelekcji  wszyscy napisali test składający się z 15 pytań. 10 z nich dotyczyło treści wykładu, a pozostałe 5 lektury pt. „Ludzie, zwyczaje, obyczaje starożytnej Grecji i Rzymu” autorstwa Lidii Winniczuk.

Po opuszczeniu uczelni udaliśmy się na toruńską Starówkę. Mieliśmy około 2 godzin czasu na ciepły posiłek i spacer ulicami Starego Miasta. O 14.15 zebraliśmy się pod pomnikiem Mikołaja Kopernika, skąd grupą udaliśmy się do autokarów. Do Włocławka wróciliśmy na godzinę 15.30.

Wyjazd bardzo mi się podobał. Nie mogę się doczekać następnego.

   Marcin Gorajek, kl. IIIa gimnazjum

Skip to content