Wydanie płyty z kolędami w wykonaniu chóru Długosza

W czasie oczekiwania na Boże Narodzenie, gdy szkołę ozdobiły choinki i światełka, a korytarzami Długosza 6 grudnia przemierzały Mikołaje, elfy, śnieżynki i renifery, doczekaliśmy się realizacji wielkiego artystycznego przedsięwzięcia – nagrania i wydania płyty z kolędami w wykonaniu chóru i solistów Zespołu Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza.
Inicjatorem tego przedsięwzięcia był jego dyrektor – ks. dr Jacek Kędzierski.
Pomysł nagrania płyty zrodził się po koncercie chóru, który wystąpił właśnie z repertuarem kolędowym. Zarówno, ja jak i chórzyści, przyjęliśmy go z ogromnym zadowoleniem, ponieważ praca, którą włożyliśmy w przygotowanie utworów mogła zostać uwieczniona w profesjonalny sposób.
Do dzieła przystąpiliśmy w lutym 2018 r. Nagrywanie zajęło nam cztery miesiące. Było to kilkadziesiąt godzin wymagających niezwykłego zaangażowania, odpowiedzialności i wielkich starań o jak najwyższy poziom wykonania utworów.

Był to czas niezwykły i zwieńczony sukcesem, bo oto mamy owoc naszych działań, czyli płytę zatytułowaną “KOLĘDY – CHÓR ZSK”, na której znalazło się 12 pięknych,, znanych kolęd, nasyconych wrażliwością i emocjami ich wykonawców, czyli członków chóru złożonego z uzdolnionych muzycznie gimnazjalistów i licealistów. Satysfakcja, która towarzyszyła nam przy każdym dźwięku, to najwspanialsze odczucie, jakiego można doświadczyć, realizując tego typu przedsięwzięcie!  Radość i przeżycia związane z tym dziełem zostaną w nas na długo…

Składając wyrazy wdzięczności Księdzu Dyrektorowi za możliwość  uwiecznienia naszych poczynań artystycznych i podzielenia się nimi z szerszym gronem odbiorców, w imieniu swoim oraz wszystkich chórzystów  i solistów, życzę Państwu  prawdziwie świątecznych przeżyć przy dźwiękach kolęd w naszym wykonaniu…

Iwona Grzelczak

Skip to content