Kolędowanie u Księdza Biskupa

W Domu Biskupim przy ulicy Gdańskiej coraz silniej daje o sobie znać świąteczna atmosfera, a to między innymi za sprawą spotkań, których przewodnią myślą jest zbliżające się Boże Narodzenie. Dar obecności w te dni zdaje się być najważniejszym prezentem.

Blisko siedemdziesiąt osób ze szkół i stowarzyszeń katolickich z diecezji włocławskiej przybyło w czwartek 13 grudnia do Domu Biskupiego, aby wziąć udział w przedświątecznym spotkaniu z udziałem JE Księdza Biskupa Wiesława Alojzego Meringa, Pasterza Diecezji. Wśród nich znalazła się dość liczna delegacja z Zespołu Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza.

W imieniu całej społeczności szkolnej słowa życzeń Księdzu Biskupowi złożyła przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Wiktoria Grzelakowska. Przypomniała, że Jezus przyszedł na świat, aby uczyć nas miłości do Boga i człowieka. W życzeniach wybrzmiało zapewnienie, że dyrektorzy, nauczyciele, dzieci i młodzież, poprzez pamięć, miłość i życzliwość, zawsze czują się dobrze w obecności swego Pasterza. Miłym akcentem świątecznego spotkania był występ szkolnego chóru pod batutą p. Iwony Grzelczak, który poprzez śpiew kolęd wprowadził przybyłych w bożonarodzeniowy nastrój. Trwając w tak świątecznej atmosferze, najmłodsi długoszacy zaprosili Księdza Biskupa na jasełka, a najstarsi na bal studniówkowy.

Ksiądz Biskup na koniec wyraził swoją wdzięczność za obecność przy pasterzu oraz wzruszenie z powodu spotkania. Przypomniał, by przyjście Boga stało się dla nas osobistym wydarzeniem, wymaga ono od nas otwartości i przyjęcia Jezusa do swojego serca, wierności Jemu nawet za cenę życia. Zebranych Ksiądz Biskup umocnił pasterskim błogosławieństwem, a  artystów nagrodził upominkami i słodyczami.

Zwieńczeniem spotkania był wspólny śpiew kolędy „Przybieżeli do Betlejem”ze wszystkimi delegacjami.

x

Skip to content