Wycieczka przedszkolaków do Torunia

W dniu 14 grudnia 2018 r. grupa 5 i 6-latków wybrała się na wycieczkę do Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu. Dzieci wzięły udział w warsztatach „Laboratorium przedszkolaka”. W trakcie zajęć uczestnicy poznali podstawowe przyrządy niezbędne do pracy chemika, po czym przeprowadzili eksperymenty z ich użyciem. Zajęcia przez wspólną zabawę wytłumaczyły dzieciom podstawowe zjawiska ze świata, który nas otacza. Dodatkowo przedszkolaki mogły zwiedzić wraz z przewodnikiem interaktywne wystawy stałe takie, jak: rzeka, przeŻycie, przeBudowa, o obrotach. Wystawy pełnią funkcję edukacyjną, a dzięki atrakcyjnemu przekazaniu treści dzieci mogły się czegoś nauczyć, rozwinąć umiejętności logicznego myślenia oraz rozumienia związków przyczynowo-skutkowych. Po nauce i zabawie grupa wybrała się na pysznym obiad do restauracji Młyn Smaków.

Magdalena Śmiałek

Skip to content