„Bajkowe Nutki” – szkolenie dla nauczycieli edukacji przedszkolnej oraz wczesnoszkolnej

W sobotę 15 grudnia na sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej im. ks Jana Długosza po raz kolejny odbyły się  warsztaty muzyczno-teatralne zorganizowane przez Katolickie Publiczne Przedszkole „Pod Aniołem Stróżem”. Na szkoleniu gościliśmy nauczycieli edukacji przedszkolnej oraz wczesnoszkolnej z Włocławka i okolic. Warsztaty poprowadziła instruktor zajęć muzyczno-teatralnych pani mgr Monika Kluza z Krakowa.

Celem spotkania było doskonalenie i poszerzanie wiedzy merytorycznej oraz wzbogacenie warsztatu pracy nauczyciela, wszystko po to, aby jeszcze lepiej rozwijać i aktywować dzieci w przedszkolach i szkołach.

„Bajkowe Nutki” – to warsztaty edukacji artystycznej, na których uczestnicy mogli poznać zbiór autorskich piosenek i zabaw rytmicznych autorstwa pani instruktor, instrumentacje do wykorzystania na różne uroczystości oraz układy taneczne i ruchowe z wykorzystaniem różnorodnych rekwizytów. Każdy uczestnik otrzymał certyfikat, konspekt zajęć oraz płytę z autorską muzyką.

Serdecznie dziękujemy Księdzu Dyrektorowi Jackowi Kędzierskiemu oraz Wicedyrektorowi Księdzu Sebastianowi Tomczakowi za udostępnienie sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej im ks. Jana Długosza, pracownikom przedszkola za pomoc w organizacji tego przedsięwzięcia, wszystkim uczestnikom szkolenia za obecność, mile spędzony czas oraz wspólną naukę.

Paulina Makowska
Ewelina Rutkowska

Skip to content