11 naszych gimnazjalistów w finale Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z chemii!

Aż jedenastu gimnazjalistów Długosza pomyślnie przeszło etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z chemii i na początku marca powalczy w etapie wojewódzkim o tytuły laureatów. To najlepszy wynik gimnazjum z Włocławka w całej historii tego konkursu.

Etap rejonowy odbył się w środę, 12 grudnia, w Szkole Podstawowej nr 10 we Włocławku, a udział w nim wzięło 15 gimnazjalistów i 4 uczniów „podstawówki” ZSK. Awans do finału konkursu uzyskiwał każdy uczeń, który uzyskał co najmniej 85% punktów możliwych do zdobycia na etapie rejonowym. Oficjalne wyniki zostały ogłoszone na stronie Kujawsko-Pomorskiego Kuratorium Oświaty w poniedziałek.

11 uczniów Długosza napisało znakomicie bardzo trudny test, zdobywając awans do etapu finałowego. Uczniowie musieli zmagać się z nieco innymi zadaniami niż w poprzednich edycjach konkursu, a założony zakres materiału został właściwie wyczerpany.

Etap finałowy, zwany wojewódzkim, odbędzie się w sobotę, 2 marca, w II LO im. Mikołaja Kopernika we Włocławku. Od stycznia czeka nas ciężka, ale niezwykle ciekawa praca, która staje się powoli ciekawą, naukową przygodą!

Awans do finału Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z chemii uzyskali: Magda Balcerzak, Szymon Bieniek, Patryk Daroszewski, Mateusz Ochociński, Krzysztof Ostrowski, Michał Porębski, Patryk Przybysz, Piotr Sikorski, Alicja Skibowska, Kornel Weber i Maria Cieślewicz.

Opiekunem wszystkich uczniów jest pan Konrad Trokowski.

Skip to content