III Międzyprzedszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek „Zaśpiewajmy Kolędę Jezusowi”

11 stycznia 2019 r. w Katolickim Publicznym Przedszkolu „Pod Aniołem Stróżem” odbył się III Międzyprzedszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek „Zaśpiewajmy Kolędę Jezusowi”.

Głównym celem konkursu było promowanie młodych talentów, integracja środowisk przedszkolnych, podtrzymanie w młodym pokoleniu tradycji śpiewu kolęd oraz poszerzenie wiedzy na temat tradycji bożonarodzeniowych.

Międzyprzedszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek „Zaśpiewajmy Kolędę Jezusowi” to wydarzenie, które łączy piękną, polską tradycję śpiewania kolęd z zachwycającym poziomem muzycznych prezentacji. Kolędowanie to wspomnienie radosnej nowiny Bożego Narodzenia i napełnianie się miłością, która daje nam siłę, wiarę i poczucie nadziei, dlatego cieszymy się, że nasz konkurs z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Reprezentanci przedszkoli zaprezentowali tradycyjne, wszystkim znane kolędy oraz współczesne pieśni bożonarodzeniowe. Uczestnicy zostali podzieleni według wieku na trzy grupy: 4, 5, 6 –latki.

Małych artystów oceniało jury w składzie: Anna Sokołowska-Alabrudzińska – artystka teatralna, Ewa Jabłońska – opiekunka scholii dziecięcej działającej przy parafii św. Józefa w Szpetalu Górnym, Ksiądz Diakon Mateusz Włosiński.

Jury brało pod uwagę przede wszystkim: wybór odpowiedniego repertuaru, opanowanie pamięciowe tekstu i melodii, czystość i poprawność wykonania (walory wokalne, poczucie rytmu), ogólne wrażenia artystyczne.

Wyniki Konkursu przedstawiają się następująco:

4-latki:

  • I miejsce – Zuzanna Luczkowska – Publiczne Przedszkole nr 30 we Włocławku
  • II miejsce – Hanna Urbańska – Przedszkole Niepubliczne w Choceniu
  • III miejsce – Antonina Konieczna – Katolickie Publiczne Przedszkole „Pod Aniołem Stróżem” we Włocławku

5-latki:

  • I miejsce – Natalia Radwańska – Publiczne Przedszkole nr 6 we Włocławku
  • II miejsce – Antonina Jagodzińska – Publiczne Przedszkole nr 29 we Włocławku
  • III miejsce – Liliana Walczak – Niepubliczne Przedszkole „Na Wspólnej” we Włocławku

6-latki:

  • I miejsce – Anna Hnatowicz – Przedszkole Publiczne nr 13 we Włocławku
  • II miejsce – Alicja Ziółkowska – Publiczne Przedszkole nr 26 we Włocławku
  • III miejsce – Hanna Sadowska – Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Topólce

Dziękujemy wszystkim małym wykonawcom, rodzicom, opiekunom i gościom za udział w naszym Konkursie. Życzymy dalszych sukcesów!

Ewelina Rutkowska
Paulina Makowska
s. Rut Zawadzka

Skip to content