Studniówka 2019

Jak nakazuje tradycja, na około sto dni przed egzaminem dojrzałości odbywa się bal studniówkowy.  Na takim balu bawili się w minioną sobotę, 12 stycznia, maturzyści z Publicznego Liceum im. ks. Jana Długosza we Włocławku. Impreza miała miejsce w Hotelu Riverside, a opatrzona została piękną nazwą: „Studniówka pod gwiazdami”.

Bal rozpoczął się staropolskim, dostojnym polonezem. Choreografię opracowała i przygotowała  przepiękne wykonanie tańca p. Paulina Tokarska. Oficjalnego otwarcia balu dokonał dyrektor Zespołu Szkół Katolickich, ks. dr Jacek Kędzierski. Na początku przeczytał on słowa Księdza Biskupa Wiesława Alojzego Meringa, skierowane do młodzieży.  Pasterz Diecezji wyraził w nich swoje przekonanie, że wykształcenie zdobyte w Zespole Szkół Katolickich, a także wartości, które przekazywali rodzice, nauczyciele i wychowawcy wraz z ks. Dyrektorem, pomogą stać się długoszakom mądrymi i odpowiedzialnymi ludźmi: chrześcijanami i Polakami”. Ksiądz Biskup, odwołując się do wypowiedzi św. Jana Pawła II skierowanej do młodych: „wy jesteście przyszłością świata, wy jesteście nadzieją Kościoła”, życzył naszym maturzystom, by to papieskie przesłanie było dla nich ważnym wyznacznikiem w życiu, by – kierując się tą świadomością –  „zawsze podejmowali odpowiedzialne decyzje i dokonywali mądrych wyborów”.

Ksiądz Dyrektor , przyłączając się do słów ks. Biskupa, wyraził szereg podziękowań. W pierwszej kolejności podziękował Rodzicom za wielką troskę o wychowanie i wykształcenie swoich dzieci, za wieloletnią udaną współpracę oraz za ogromne zaangażowanie w działalność szkoły, co także wyraża się w zorganizowaniu tak wyjątkowej uroczystości, jaką jest bal studniówkowy ( organizowany w reaktywowanym Długoszu juź po raz piętnasty). Nauczycielom i wychowawcom ks. Dyrektor podziękował za wszelkie działania podjęte w tym celu, aby poziom kształcenia był jak najwyższy oraz za dbałość o wychowanie młodzieży w wartościach chrześcijańskich. Maturzyści natomiast usłyszeli słowa podziękowania za to, że wybrali naukę w Zespole Szkół Katolickich, że uznali, iż obok przekazywanej w tej szkole wiedzy ważne są dla nich wartości, w duchu których młodzież jest w niej kształcona i wychowywana.

Na zakończenie swojego wystąpienia ks. Dyrektor życzył młodzieży błogosławionej zabawy – podkreślając, że chrześcijanin jest człowiekiem radosnym.  Życzył także, by równie wiele powodów do radości uczniowie mieli w maju podczas zdawania egzaminów i na początku lipca, gdy otrzymają wyniki.

W imieniu Rodziców głos zabrali: p. Bogna Kopaczewska – Jurewicz  p. Maciej  Markowski. Wyrazili podziękowanie wobec Księdza Dyrektora za to, że stworzył ich dzieciom najlepsze warunki do nauki, a nauczycielom podziękowali za oddanie, cierpliwość, dzielenie się wiedzą i życiową mądrością. Młodzieży Rodzice życzyli wspaniałej zabawy, pięknych wspomnień z balu, a za sto dni – połamania piór.

W imieniu młodszych koleżanek i kolegów udanego balu życzyły młodzieży przewodniczące Samorządu Uczniowskiego: Sara Jabłońska i Wiktoria Grzelakowska. Uczennice podziękowały maturzystom za to, że tworzą w szkole wspaniałą atmosferę, a także za to, że dzięki nim młodsi długoszacy czują, iż społeczność szkolna tworzy wspólnotę.

Oficjalną część zakończyły podziękowania wypowiedziane przez przedstawicieli maturzystów: Klaudię Skrzypińską i Michała Guzę. W imieniu swoich koleżanek i kolegów wyrazili wdzięczność wobec Księdza Dyrektora, p. wicedyrektor Urszuli Brykalskiej, p. kierownik internatu – Anety Wąsik, wychowawców: p. Katarzyny Kwiatkowskiej i Angeliki Szumińskiej oraz p. Konrada Trokowskiego, księży katechetów, a także wszystkich nauczycieli. Najbardziej wzruszające były słowa podziękowania skierowane wobec Rodziców: „Dziękujemy Wam dosłownie za wszystko: za dar życia, za miłość, jakiej doświadczamy, za wszystko, czego nas uczyliście, za to, że pomogliście nam wybrać tę, a nie inną szkołę, za to, że dbacie, aby nam niczego nie brakowało,  o czym świadczy także ten dzisiejszy – przez Was właśnie zorganizowany – bal”.  Do słów wdzięczności maturzyści dołączyli kwiaty i pamiątkowe statuetki w kształcie gwiazdy z napisem „Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić. Dziękujemy! Maturzyści 2019″.

Po pięknej i wzruszającej części oficjalnej nadszedł czas na zabawę. Wspaniale wyglądające Panie i eleganccy Panowie przetańczyli dosłownie całą noc.

    A. Sz.

Poniżej “kilka” zdjęć.. Miłego oglądania 🙂

Skip to content