Licealiści uczestniczyli w wykładzie z technologii chemicznej na Politechnice Warszawskiej

Korzystając z ferii, w piątek 19 stycznia, sześcioro uczniów z klas IIA, IIIA i IIIC naszego liceum wraz z panem Konradem Trokowskim pojechała do Warszawy, aby na Wydziale Chemii Politechniki Warszawskiej wysłuchać wykładu prof. dr hab. inż. Krzysztofa Krawczyka “O sposobach rozwiązywania zadań technologicznych”. Zdobyta wiedza i umiejętności ułatwią rozwiązanie zadań I etapu XXXIV Konkursu Chemicznego organizowanego przez tamtejszą uczelnię, w którym długoszacy planują wystartować.

Uczestnicy wycieczki spotkali się na dworcu kolejowym we Włocławku, skąd wspólnie pociągiem PKP Intercity pojechaliśmy do stolicy Polski. Na miejscu, czyli na dworcu Warszawa Zachodnia, byliśmy o godz. 13:57. Mając dużo czasu do wykładu, odbyliśmy godzinny spacer ulicami Ochoty, Starej Ochoty i Filtrów, zatrzymując się oczywiście na obiad.

Punktualnie o godz. 16:15 w Audytorium Średnim rozpoczął się wykład prof. dr hab. inż. Krzysztofa Krawczyka – kierownika Katedry Technologii Chemicznej na Wydziale Chemicznym Politechniki Warszawskiej. Profesor przybliżył uczniom i przyszłym uczestnikom konkursu chemicznego PW problematykę planowania, przeprowadzenia i kontroli realnych procesów technologicznych z punktu widzenia termodynamiki chemicznej oraz ekonomii. Zainspirowani wykładem i atmosferą Katedry Technologii Chemicznej, uczniowie zapowiedzieli, że realnie wezmą pod uwagę Politechnikę Warszawską przy wyborze swojej przyszłej uczelni wyższej.

Po krótkim spacerze dostaliśmy się na dworzec kolejowy Warszawa Centralna, skąd pociągiem PKP IC bez problemów i opóźnień wróciliśmy do Włocławka.

Konrad Trokowski

Skip to content