Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu

W mijającym tygodniu w Katolickim Publicznym Przedszkolu ,,Pod Aniołem Stróżem” miały miejsce obchody Dnia Babci i Dziadka.

Babcie i Dziadkowie zajmują szczególne miejsce w serduszku dziecka i są bardzo ważnymi osobami w jego życiu. Dlatego Dzień Babci i Dziadka obchodzimy w naszym przedszkolu bardzo uroczyście.

Przedszkolaki z każdej grupy od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały zaproszonych gości, nie mogąc się doczekać, kiedy zapukają do drzwi przedszkola.

Licznie przybyli: Babcie i Dziadkowie, mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanych programach artystycznych. W tym roku dzieci z grupy „Sówek” postanowiły przypomnieć swoim Babciom i Dziadkom „lata młodości”, dzieci trzyletnie przedstawiły bajkę o Smerfach, natomiast grupa 4 i 6-latków zaprosiła swoich gości w podróż do lat 70-tych. Dzieci z wszystkich grup wyraziły także swoją miłość i wdzięczność do ukochanych osób. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Niejednej Babci i Dziadkowi zakręciła się łza w oku.

Następnie dzieci wręczyły swoim ukochanym Babciom i Dziadkom przygotowane samodzielnie upominki i laurki z pięknymi życzeniami.

W dalszej części uroczystości niecodzienni goście zostali zaproszeni na tort przygotowany specjalnie na tę wyjątkową okazję.

Był to szczególny tydzień, pełen radości i dumy. Uśmiechnięte twarze zaproszonych gości pokazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzony czas razem z wnukami. Mamy nadzieję, że tegoroczny Dzień Babci i Dziadka na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci, jak i Babć oraz Dziadków.

Ewelina Rutkowska

3-latki

4-latki

5-latki

6-latki

Skip to content