Walentynkowo w bibliotece

Walentynki to nie tylko czas miłości, ale także radości, życzliwości i przyjaźni. To również czas, kiedy robimy swoim najbliższym miłe i urocze niespodzianki. Tak też było i u nas.

Bibliotekę w tym dniu zdominowały wszechobecne serduszka, oczywiście wszystko za sprawą walentynek. Panowała wyjątkowo miła atmosfera, wiadomo – uczucia to ważna i pozytywna sprawa;)

Ogromnym powodzeniem cieszyła się POCZTA WALENTYNKOWA, która dała wszystkim dużo radości. Sporym zainteresowaniem również cieszyła się akcja „Randka w ciemno z książką”, czyli „Nie osądzaj książki po okładce”. Pomysł, aby wypożyczyć sobie książkę zapakowaną w szary papier (ozdobiony serduszkami), na którym znajdował się tylko lakoniczny opis danej książki, okazał się strzałem w dziesiątkę. Przy stoliku z książkami w szarym papierze cały czas kręcili się gimnazjaliści, licealiści, ale także uczniowie szkoły podstawowej, a nawet nauczyciele zaciekawieni zawartością. Wielu z nich przychodziło tylko z ciekawości  – „o co chodzi, proszę Pani, z tą randką z książką?”. A chodziło o to, żeby wybrać sobie książkę (w ciemno), zabrać do domu, odpakować misternie zapakowany egzemplarz i oddać się lekturze…

Ostatecznie zapakowano 30 różnorodnych książek (już wiemy, że następnym razem trzeba jeszcze więcej),  a wypożyczono do domu 23. Dodatkowo każda osoba biorąca udział w zabawie otrzymywała specjalną walentynkową sentencję o miłości, wykonaną przez uczniów z koła bibliotecznego. Te urocze sentencje tak się spodobały, że dla niektórych chęć posiadania sentencji była jedyną motywacją do wypożyczenia książki.

Pomimo tego, że niektórym nie przypadły jednak do gustu książki, które wypożyczyli sobie „w ciemno”, tego typu akcja czytelnicza bardzo się młodzieży spodobała i na pewno w podobnej formule zostanie kiedyś powtórzona.

Poza tym zorganizowano:

“PARA ZA PARĄ” – odwiedzający wypełniali kupony, łącząc w pary postaci historyczne, literackie oraz pojęcia z zakresu anatomii, itp. W zabawie wzięło udział  więcej  osób niż się spodziewano. W wyniku losowania wyłoniono zwycięzców. Nagrodę książkową otrzymała Maja Gostyńska z kl.8 a, Anna Jarębska z kl. III e gimnazjum.

„Motyw miłości w literaturze” – konkurs czytelniczy. Uczniowie mogli wziąć udział w walentynkowym konkursie czytelniczym. Należało pobrać w bibliotece  kartki z zadaniami i rozwiązać je do 13 lutego. Tak dużego zaangażowania jeszcze nie było. Najlepszymi okazali się Konrad Felińczak z klasy 5a, Marta Skupniewicz kl. 5a, Amelia Skibińska kl. 5a, Małgorzata Wróblewska kl. 5a.

W konkursie plastycznym “Amor i Eros na kosmicznych walentynkach” nagrodę otrzymują: Aleksandra Kuchta z kl. 4a, Hanna Kurdupska z kl. 4a, Natalia Żychowicz z kl. 4a

Dziękuję zwycięzcom i życzę każdemu wszystkiego dobrego.

Paulina Iwańska

Skip to content