Pielgrzymka maturzystów do Częstochowy

Zgodnie z wieloletnią tradycją co roku uczniowie klas maturalnych naszej szkoły jeżdżą na Jasną Górę, aby prosić Matkę Bożą o łaski i pomoc w zdaniu matury. Tak było i w tym roku…

W dniu 3 kwietnia odbyła się pielgrzymka do Częstochowy. Wzięły w niej udział trzy klasy maturalne wraz z opiekunami : p. Angeliką Szumińską , p. Urszulą Brykalską , p. Agatą Nawrocką, p. Konradem Trokowskim oraz ks. Marcinem Lewandowskim.

Pielgrzymka rozpoczęła się zbiórką o godzinie 7:00 przed szkołą. Do Częstochowy dojechaliśmy o godzinie 10:30. Po zapisie naszej grupy udaliśmy się do środka bazyliki, gdzie mieliśmy okazję się wyspowiadać i pomodlić za wstawiennictwem Matki Bożej. O godzinie 11:45 uczestniczyliśmy w Drodze Krzyżowej z repliką Krzyża ŚDM. Następnie braliśmy udział w Eucharystii pod przewodnictwem Księdza Biskupa.

W drodze powrotnej otrzymaliśmy pamiątkowy różaniec. Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do domu

Adrianna Małas, kl. III A LO

Skip to content