Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Franciszkańskiej

W dniu 4.04.2019 r. odbył się finał Ogólnopolskiej Olimpiady Franciszkańskiej o Świętym Maksymilianie Marii Kolbe.

Wraz z Olą Pikulską z klasy IIB pod opieką księdza Marcina Lewandowskiego udaliśmy się do Siedlec. Po części pisemnej, która rozpoczynała konkurs przeszliśmy na Mszę Świętą do kaplicy przy klasztorze ojców franciszkanów, a następnie na ogłoszenie wyników. Zostaliśmy finalistami tego wspaniałego konkursu, a poprzez same przygotowania do niego mogliśmy poznać ideały św. Maksymiliana, wielkiego człowieka, którego poprzez miłość do Niepokalanej i szacunek do drugiego człowieka pokochał cały świat.

Korzystając z okazji, zwiedziliśmy miasto. Odwiedziliśmy m.in. bazylikę katedralną pw. Niepokalanego Poczęcia NMP, rynek miejski z klasycystycznym ratuszem oraz barokowy kościół pw. św. Stanisława Biskupa. Wyjeżdżając z Siedlec, w myśl św. Maksymiliana, aby nigdy nie dzielić ludzi ze względu na religię czy rasę, nawiedziliśmy cmentarz żydowski – miejsce pamięci Żydów siedleckich, którzy zostali na nim zamordowani przez Niemców w 1941.

Igor Deptulski, uczeń klasy IB – uczestnik konkursu

Skip to content