Wizyta przedszkolaków w księgarni

Dnia 2 kwietnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Książki Dla Dzieci. Z tej okazji grupa 4-latków wybrała się we wtorek, 9 kwietnia na wycieczkę do księgarni „Zaczytana Kura”. Na warsztatach dzieci zostały zapoznane z różnymi rodzajami wydawanych książek, od obrazkowych, poprzez rozkładane, z ruchomymi elementami, z dźwiękiem itd.  Największe zainteresowanie wśród chłopców wzbudziły książki o dinozaurach, a wśród dziewczynek książki o przygodach kotki Kici Koci. Przedszkolaki wysłuchały również bajki pt.: „ O wilku, który chciał upiec szarlotkę”. Pszczółki chętnie brały udział w zajęciach, uważnie słuchały Pani, zgłaszały się do odpowiedzi i zadawały ciekawe pytania. Celem wycieczki było rozwijanie zainteresowań czytelniczych dzieci już od najmłodszych lat. Ukazanie im różnorodności i bogactwa wydawanych publikacji. Na sam koniec dzieci mogły rozejrzeć się po księgarni i jej zbiorach, a wychowawczynie w tym czasie kupiły dla dzieci książki „Poznaję litery” z zadaniami i kartami obrazkowymi z serii wiedza na horyzoncie i „Dobre Maniery, czyli savoir-vivre dla dzieci” z wydawnictwa Papilon. Dodatkowo każde z dzieci wychodząc zadeklarowało, że wróci tu jeszcze z rodzicami, aby zakupić wypatrzoną przez siebie książkę.

Cała grupa 4-latków serdecznie poleca księgarnię ”Zaczytana Kura” i pamiętaj, książka nie musi być nudna!

Skip to content