Pożegnanie maturzystów – wychowanków internatu

Wcześniej czy później przychodzi taki moment w życiu, że musimy się z kimś rozstać, kogoś pożegnać. Dnia 11.04.2019r. spotkaliśmy się, aby pożegnać tegorocznych maturzystów – wychowanków internatu ZSK im. ks. J. Długosza we Włocławku.
Wydaje się, że nie tak dawno przybyli do internatu; pamiętamy, jak byli zagubieni i niepewni, a teraz kiedy wydorośleli, nabrali doświadczenia życiowego, nadszedł czas pożegnania. Dla niektórych z nich były to 3 lata, dla niektórych więcej, dla niektórych mniej, ale mamy nadzieję, że wszyscy będą miło wspominać czas przeżyty w internacie.

Ostatni wspólny wieczór spędziliśmy przy ognisku w pięknym otoczeniu parku na Słodowie. Było to spotkanie pełne uśmiechu, dobrych życzeń i podziękowań. Młodzieżowa Rada Internatu przygotowała dla starszych koleżanek i kolegów miłe niespodzianki; były gry i zabawy na wesoło oraz oprawa muzyczna przy dźwiękach gitary. Każdy z maturzystów otrzymał na pamiątkę drobne upominki.
Pani kierownik Aneta Wąsik w imieniu kadry internatu oraz Magdalena Kochanowska w imieniu wychowanków podziękowały maturzystom za lata wspólnie spędzone w internacie, za atmosferę życzliwości i pogodnego humoru oraz złożyły życzenia przede wszystkim zdanej na 100% matury i powodzenia na nowej drodze życia. W imieniu maturzystów natomiast słowa podziękowania dla kadry i młodszych wychowanków internatu skierował Mateusz Halik.
Kadra internatu oraz Młodzieżowa Rada bardzo dziękuje naszym prefektom: ks. Jackowi Bucie i ks. Marcinowi Lewandowskiemu za pomoc w realizacji uroczystości; szczególne słowa podziękowania za wsparcie finansowe kierujemy do przewodniczącej Rady Rodziców p. Bogny Kopaczewskiej – Jurewicz oraz ks. dyrektora Jacka Kędzierskiego.

​​​​​​​​​D. Goldewicz
Fot. A. Lasota-Staszak
​​​​​​​

Skip to content