„ V edycja Ozłacamy Kasisi” – relacja z Publicznej Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Długosza we Włocławku

Szkolne Koło Wolontariatu „Mały Książę” działające w Publicznej Szkole Podstawowej im. ks. Jana Długosza we Włocławku włączyło się aktywnie w pomoc dzieciom mieszkającym w największym sierocińcu w Zambii – Kasisi Children’s Home. Sierociniec prowadzony jest przez siostry zakonne, utrzymuje się z darów ludzi dobrej woli z całego świata. Wolontariusze pod kierunkiem p. Bożeny Sobierajskiej przystąpili do realizacji V edycji projektu „Ozłacamy Kasisi”- „Jem nie marnuję”.
W ramach projektu wolontariusze przygotowali prezentację o Kasisi, którą przedstawili społeczności szkolnej, tym samym przybliżając działalność Kasisi Children’s Home. Jednocześnie przybliżyli uczniom zagadnienia związane z hasłem V edycji „Ozłacamy Kasisi”, podkreślając, że na świecie co roku marnuje się 1,3 mld ton jedzenia rocznie. Jednocześnie co dziewiąta osoba na świecie cierpi z powodu niedożywienia.
Aby pozyskać fundusze zorganizowali Kiermasz Wielkanocny, który cieszył się dużym zainteresowaniem.

Wszystkim Ofiarodawcom Dziękujemy za Dar SERCA, a Wolontariuszom za bezgraniczne zaangażowanie !!!

Wolontariusze wraz z opiekunem Szkolnego Koła Wolontariatu  „Mały Książę Bożeną Sobierajską

Skip to content