Pierwszy dzień rekolekcji wielkopostnych w dużym Długoszu

Do obchodów Świąt Wielkanocnych przygotowujemy się w naszej szkole podczas tegorocznych rekolekcji. Odbywają się one w kościele Najświętszego Zbawiciela przy ulicy Reymonta pod hasłem „Pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie”. W tym roku prowadzi je dla nas świecka grupa ewangelizacyjna z kursu ALPHA z Lubicza Górnego koło Torunia. Grupa ta znana jest przede wszystkim ze swoich bliskich życiu nauk dla dzieci i młodzieży; o takim ich charakterze także i my mogliśmy się przekonać.

W dniu dzisiejszym p. Marcin Iżyk wraz ze swoją ekipą przeprowadzili nas przez refleksyjną podróż przez życie. W niezwykły, lecz bardzo przystępny i zrozumiały dla młodych ludzi sposób opowiadali o miejscu wiary i Boga w codziennym życiu, o sposobach modlitwy i własnych związanych z tym wszystkim doświadczeniach, nie zabrakło również religijnych śpiewów z trochę mocnym uderzeniem. Poruszające, szczególnie dla starszej grupy, okazały się być świadectwa młodych ludzi, którzy znajdując się na dnie duchowej pustki, postawili na Jezusa i się nie zawiedli.

W pierwszym dniu naszych rekolekcji mieliśmy również okazję uczestniczyć w seansach filmowych dla poszczególnych grup wiekowych, i tak klasy 4 – 6  SP oglądały film ,,Chłopiec z burzy”, a klasy 7 SP, III gim. i LO ,,Dotknij nieba”. Podobno niektórym pociekły łzy z policzków. Jutro ważny dzień, powtórne narodziny w sakramencie pokuty i pojednania.

ks. Marcin Lewandowski

Skip to content