Wspaniale sukcesy długoszaków w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego Sprachdoktor

Z wielką radością informujemy o sukcesach naszych uczniów, którzy uczestniczyli w dniu 13 marca 2019r. w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego Sprachdoktor. 30 długoszaków przystąpiło do napisania testu gramatyczno- leksykalnego odpowiadającego poziomowi nauki. Na wyróżnienie wśród uczestników zasłużyła Julia Rojewska z klasy VIII b, która uzyskała tytuł laureata konkursu za zdobycie pierwszego miejsca w województwie kujawsko- pomorskim i trzeciego w kraju. Julka otrzymała w nagrodę tygodniowy pobyt na obozie wypoczynkowo- naukowym w czasie wakacji. Wśród uczniów klas piątych dyplom uznania za trzecie miejsce w województwie zdobyła Natalia Wędrowska (Vc), Jan Jóźwiak ( VIb) był najlepszy w województwie wśród szóstoklasistów, a Wiktoria Leniec ( VIIa) zajęła również pierwsze miejsce w kategorii uczniów klas siódmych. Bardzo dobre wyniki uzyskały także nasze licealistki- Julia Gutowska ( IIB) jest trzecia w województwie i Weronika Raniszewska (II C) -piąta.

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom, podziwiamy zapał do pracy i życzymy jeszcze wielu sukcesów!

A. Waśkiewicz i A. Przybylski

Skip to content