Drzwi Otwarte w dużym Długoszu

­­­­­­­­­­­­­W miniony czwartek, tj.25 kwietnia, Zespół Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza po raz kolejny otworzył swoje podwoje dla wszystkich zainteresowanych naszą ofertą edukacyjną.

W tym dniu chcieliśmy zaprezentować przybyłej młodzieży i rodzicom, ile do zaoferowania ma nasza szkoła oraz przekonać do wstąpienia w szeregi długoszaków. Jak zwykle podczas Drzwi Otwartych, przygotowaliśmy szereg atrakcji dla naszych gości. Praktycznie każdy nauczany w szkole przedmiot miał swoje stoisko. Począwszy od różnego rodzaju eksperymentów chemicznych, poprzez prezentacje lektur szkolnych omawianych podczas lekcji języka polskiego, prezentacje strojów i przedmiotów z różnych epok, popisy naszych tancerzy, możliwość sprawdzenia swoich zdolności i wiedzy z zakresu języków obcych, a skończywszy na matematycznych łamigłówkach – takie i inne atrakcje przygotowali nasi uczniowie wraz z nauczycielami. Oprócz typowo przedmiotowych stoisk był również punkt, gdzie można było uzyskać informacje dotyczące rekrutacji do liceum. Na I piętrze można również było zobaczyć prezentację o Długoszu, przygotowaną przez  p. Agatę Nawrocką i pana Krzysztofa Jabłońskiego. Swoje miejsce mieli także przedstawiciele internatu, którzy udzielali informacji na temat warunków przyjęcia i pobytu w internacie. Dodatkową atrakcją był konkurs z nagrodami.

Tak przygotowane Drzwi Otwarte przyciągnęły wielu młodych ludzi i ich rodziców. Podczas części oficjalnej tego dnia, czyli przemówienia ks. dr. Jacka Kędzierskiego, została przedstawiona bogata oferta edukacyjna szkoły, jej dotychczasowe dokonania i sukcesy oraz nakreślone zasady funkcjonowania naszej placówki. Ksiądz Dyrektor zachęcał również do kontynuowania nauki w gmachu naszej szkoły, podkreślając wysoki poziom nauczania, przywiązanie do wartości chrześcijańskich w wychowaniu, bezpieczeństwo uczniów oraz życzliwą atmosferę, w której mogą spędzić następnych kilka lat.

Korzystając z okazji, chciałbym serdecznie podziękować WSZYSTKIM osobom, które w jakikolwiek pośredni lub bezpośredni sposób brały udział w przygotowaniach i samych Drzwiach Otwartych, w szczególności panu Krzysztofowi Jabłońskiemu. Dziękuję za życzliwość, wyrozumiałość i po prostu okazaną pomoc.

Maciej Ziółkowski

Skip to content