Wyjątkowa nagroda dla laureatów – wizyta w Sejmie RP

Z radością informujemy, że nagrodą dla laureatów konkursu plastycznego „Stulecie Polski Niepodległej” była wycieczka do Warszawy i zwiedzanie Sejmu RP. Organizatorem konkursu a zarazem Fundatorem nagrody była pani Poseł na Sejm RP Joanna Borowiak.

W dniu 15 maja 2019 roku uczniowie mieli wyjątkową okazję zwiedzić pod kierunkiem pani Poseł budynek Sejmu RP oraz zapoznać się z jego historią, uczestniczyć w obradach Sejmu, obserwując je z balkonu, gdzie wyjątkową niespodzianką było powitanie uczestników wycieczki przez Marszałka Sejmu RP. Podczas pobytu uczniowie mieli okazję spotkać wielu znanych polityków, zwiedzili wystawę „Zasoby surowcowe w Polsce” poświęconą bogactwom naturalnym Polski, która  była eksponowana w Sejmie RP. Mieli również okazję spotkać wiceministra środowiska prof. Mariusza Oriona Jędryska, Głównego Geologa Kraju, Pełnomocnika Rządu ds. Polityki Surowcowej Państwa, który omówił uczniom wystawę, obdarował minerałami oraz zaprosił do konkursu. Zwieńczeniem wycieczki był obiad dla uczestników w restauracji sejmowej.
Dziękujemy pani Poseł Joannie Borowiak za poświęcony czas, możliwość zdobycia wiedzy nt. władzy ustawodawczej oraz za tak ciepłe i serdeczne przyjęcie.
Była to wyjątkowa nagroda- Pani Poseł, dziękujemy !!!

Laureaci, którzy mieli szansę uczestniczyć w tej wyjątkowej wycieczce to: Alicja Gralak, Spiżyk Natalia, Aleksandra Babis, Kwapińska Nikola, Mateusz Krysztoforski, Maria Miazga, Izabela Tyrjan, Gabriela Wilińska, Natalia Wędrowska, Wiktoria Leniec, Zofia Hasiuk wraz z opiekunem panią Bożeną Sobierajską.
Podziękowania składamy panu Marcinowi Markiewiczowi z Biura Poselskiego Pani Poseł za profesjonalną koordynację wyjazdu.

Bożena Sobierajska

Skip to content