XV Konkurs Papieski

Konkurs Papieski to największy w Polsce konkurs dotyczący wiedzy o życiu i nauczaniu Jana Pawła II. Projekt ten realizowany przez Instytut Tertio Milennio od 15 lat, z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród młodzieży. Głównym celem tej inicjatywy jest rozpowszechnianie bogactwa myśli i czynu papieża Jana Pawła II wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych.

Konkurs Papieski kształtuje twórcze myślenie, stwarza możliwość skonfrontowania własnych przekonań z przesłaniem papieża Polaka. Jest więc zaproszeniem do rozpoczęcia głębszych studiów nad myślą Jana Pawła II oraz pogłębiania wiedzy z zakresu katolickiej nauki społecznej.

Składa się on z 4 etapów, z czego 2 można przejść siedząc w domu, przed komputerem (są to quizy online). Trzeci etap polega na napisaniu eseju, a czwarty na jego ustnej obronie. Tematyka ściśle związana jest z życiem i twórczością Jana Pawła II.
Główną nagrodę czyli wyjazd do Rzymu otrzymał Adam Piętowski z klasy II C LO. Adam Sliwowski z klasy I A LO zajął 4 miejsce.

Gratulujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie.

Paulina Iwańska

Skip to content