Spotkania z książką

„Książki są jak towarzystwo, które sobie człowiek dobiera”
Monteskiusz

Kwiecień i maj to czas, w którym miło spędzaliśmy czas w bibliotece z książką, poznawaliśmy swoich ulubionych bohaterów, autorów a nawet się integrowaliśmy. Przy okazji świętowaliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, Dzień Bibliotekarza. W tym czasie odbyły się konkursy czytelnicze pt. Bajkowe postacie”, „Znam i czytam”, konkursy plastyczne, rodzinne, ale także gry, quizy.

Uczniowie, którzy w tych dniach odwiedzali bibliotekę, brali udział w tworzeniu plakatu „Co nam daje czytanie”. Każdy zainteresowany mógł złożyć życzenia książce, bibliotece, bibliotekarzowi. Osoby, które napisały najciekawsze życzenia, nagrodzono dyplomem oraz książką. Oto zwycięzcy: Zofia Hasiuk, Zuzanna Kamedulska, Gabriela Kamedulska, Liwia Rogińska, Maja Gostyńska, Klaudia Sosińska.

W konkursie „Lektury i mity” najlepsze były Hanna Kalinowska z kl. IV c SP oraz Aleksandra Kuchta z klasy IV a SP, które otrzymały nagrodę książkową.

Odbyła się sesja fotograficzna „Moja ulubiona książka – pochwal się swoją książką!”. Brali w niej udział zainteresowani uczniowie, których zdjęcia z własną ulubioną książką umieszczone są poniżej.

Wielkim przebojem okazała się akcja „Bajkowo-zagadkowo w bibliotece”. Zostały przygotowane dla uczniów bajkowe zagadki, które było można losować i za udzielenie prawidłowej odpowiedzi otrzymać cukierka lub zakładkę do książki.

Paulina Iwańska

Skip to content