Finał VIII Wojewódzkiej Olimpiady Obrony Cywilnej

W dniach 4 – 5 czerwca 2019 r. dwuosobowa drużyna w składzie: Jakub Oleradzki i Adam Kruczkowski miała zaszczyt reprezentować zarówno naszą szkołę jak i miasto Włocławek w VIII Wojewódzkiej Olimpiadzie Obrony Cywilnej.

Pełni sił i optymizmu we wtorek rano wyruszyliśmy w kierunku Ośrodka Rudnik w Grudziądzu, gdzie odbywała się olimpiada. Z powodu nieobecności naszego nauczyciela p. Krzysztofa Łodygowskiego, opiekę nad nami sprawował p. Dariusz Goldewicz.

Po zakwaterowaniu i oficjalnym otwarciu odbyła się pierwsza część zmagań. Podczas około 4 – kilometrowego biegu musieliśmy wykonać zadania dotyczące pierwszej pomocy, terenoznawstwa oraz wykazać się wiedzą z zakresu używania strojów przeciwpromiennych oraz maski przeciwgazowej.

Następnego dnia po porannej pobudce i śniadaniu rozpoczęły się kolejne etapy olimpiady: strzelectwo sportowe oraz test wiedzy związany z obroną cywilną.

W rezultacie po dwudniowych zmaganiach okazało się, że spośród dwudziestu najlepszych drużyn województwa kujawsko – pomorskiego zajęliśmy 5 miejsce.

Zdobyta wiedza i doświadczenie z pewnością przyda się nam w dorosłym życiu. Miłym akcentem olimpiady były także wspaniałe nagrody ufundowane przez Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy.

Jakub Oleradzki II B
Adam Kruczkowski II A

Fot. DG

Skip to content