XI Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny pt. „Makrokosmos. Piękno Ziemi”

Protokół z posiedzenia Kapituły Konkursowej XI Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego pt. „Makrokosmos. Piękno Ziemi”
Pod Patronatem J.E. ks. bpa Wiesława Alojzego Meringa

W dniu 04 czerwca 2019 roku odbyło się posiedzenie Kapituły Konkursowej XI Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Makrokosmos. Piękno Ziemi”
W skład Kapituły Konkursowej weszli:
Ks. Prałat Janusz Bartczak – przewodniczący Kapituły Konkursowej
Ks. Jacek Buta – członek Kapituły Konkursowej
Ks. Marcin Lewandowski – członek Kapituły Konkursowej
Pan Wojciech Alabrudziński – członek Kapituły Konkursowej
Pan Jarosław Czerwiński – członek Kapituły Konkursowej

Wyniki Konkursu XI Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Makrokosmos. Piękno Ziemi”
Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu całej Polski. Na konkurs wpłynęły 924 fotografie od 249 uczestników. Kapituła Konkursowa przyznała nagrody wyróżnienia oraz zakwalifikowała prace do wystawy pokonkursowej w pięciu kategoriach.

I Kategoria – szkoła podstawowa:
I miejsce – Zofia Kuczyńska – Szkoła Podstawowa Da Vinci w Poznaniu
II miejsce – Helena Józwiak – Publiczna Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Długosza we Włocławku
III miejsce – Julia Wawrzyniak – Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Błaszkach
Wyróżnienia – nie przyznano

Prace zakwalifikowane do wystawy pokonkursowej:
Franciszek Antkowiak – SSP w Kaczanowie
Bartłomiej Szwast – Dębowiec
Tymoteusz Bieliński – Szkoła Podstawowa w Osielsku
Julia Wawrzyniak – Szkoła Podstawowa im . Stanisława Staszica w Błaszkach
Andrzej Kwiatkowski – Publiczna szkoła Podstawowa im. ks. Jana Długosza we Włocławku

II Kategoria:
I miejsce – Julia Barańska – Zespół Szkół w Niebocku
II miejsce – Dominik Sukiennik – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Marii Konopnickiej w Lublińcu
II miejsce – Joanna Jaworska – Publiczna Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Długosza we Włocławku
III miejsce – Jagoda Noceń – Szkoła Podstawowa nr 169 w Warszawie

Wyróżnienia:
Gabriela Wsieleska – Szkoła Podstawowa nr 22 we Włocławku
Kamil Dalkowski – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Marii Konopnickiej w Lubieńcu
Nikola Marciniak- Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 98 w Krakowie
Patryk Wąsik – Publiczna Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Długosza we Włocławku

Prace zakwalifikowane do wystawy pokonkursowej:
Anna Świerczyńska – Szkoła Podstawowa nr 273 w Warszawie
Aleksander Holik – Szkoła Podstawowa nr 46 w Częstochowie
Oliwia Batóg – Szkoła Podstawowa w Kłaju
Bartłomiej Jerominek – Szkoła Podstawowa nr 1 w Lublińcu
Mateusz Kinasiewicz – Publiczna Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Długosza we Włocławku
Maciej Łopata – Zespół Szkół FILOMATA w Gliwicach
Oktawia Szopa – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Marii Konopnickiej w Lublińcu
Lena Wolska – Publiczna Szkoła Podstawowa im. ks. Jan Długosza we Włocławku

Kategoria III:
I miejsce – Justyna Nowak – Zespół Szkół w Niebocku
II miejsce – Pola Wideł – Zespół Szkół Filomata w Gliwicach
II miejsce – Zofia Kwiatkowska – Publiczna Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Długosza we Włocławku
III miejsce – Eryk Karol Wojtkowski – Szkoła Podstawowa nr 9 w Łomży

Wyróżnienia:
Natalia Gorela – Szkoła Podstawowa nr 9 w Łomży
Wiktoria Małek – Szkoła Podstawowa nr 18 w Lublinie

Wystawa pokonkursowa:
Jakub Bizoń- Szkoła Podstawowa FILOMATA w Gliwicach
Natalia Dorobek – Szkoła Podstawowa nr 82 im. Jana Pawła II w Warszawie
Natalia Komorowska – Szkoła Podstawowa nr 10 we Włocławku
Adam Babis – Publiczna Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Długosza we Włocławku
Maksymilian Borowiak – Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Błaszkach
Tomasz Wojciechowski – ZSK im. ks. Jana Długosza we Włocławku
Martyna Ignaczak – Szkoła Podstawowa nr 18 we Włocławku
Magdalena Sucharska – Szkoła Podstawowa nr 370 Warszawa
Adam Dudzik – Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Zabrzu

Kategoria IV – gimnazjum:
I miejsce – Oliwia Fedko – Ekologiczna Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Gimnazjum w Bielawie
II miejsce- Kamila Dudek – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Konopnickiej w Czeladzi
III miejsce – Mateusz Sławecki– Gimnazjum nr 6 w Lublinie

Wyróżnienia:
Agata Jasiulević- Gimnazjum im. Jana Pawła II w Wilnie , Litwa
Dominik Svorobović- Gimnazjum im. Jana Pawła II w Wilnie , Litwa
Agnieszka Matuszewska – ZSK im. ks. Jana Długosza we Włocławku

Wystawa pokonkursowa:
Julia Bernaciak – Gimnazjum nr 29 w Poznaniu
Dominika Sztonyk – Szkoła Podstawowa nr 34 w Toruniu
Bartosz Gryp – Szkoła Podstawowa nr 18 w Lublinie
Adrianna Nowacka – ZSK im. ks. Jana Długosza we Włocławku
Marcelina Bukowska – Szkoła Podstawowa nr 1 w Chełmnie
Gabriela Kwiatkowska – ZSK im. ks. Jana Długosza we Włocławku
Aleksandra Wróbel – ZSK im. ks. Jana Długosza we Włocławku

Kategoria V – szkoła średnie:
I miejsce – Joanna Olijarczyk – Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Pile
II miejsce – Kornelia Gębicka – I LO im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku
II miejsce – Alicja Pawelec – II LO im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Świdniku
III miejsce – Juliusz Wasieleski – I LO im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku

Wyróżnienia:
Alicja Plichta – II LO w Lublinie
Hubert Tomaszewicz – III LO im. Marii Konopnickiej we Włocławku
Franciszek Ratajczyk – I LO im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku
Martyna Gawłowska – I LO im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku

Wystawa pokonkursowa:
Katarzyna Biegalska – III LO im. Marii Konopnickiej we Włocławku
Kornelia Jaźwiecka – III LO im. Marii Konopnickiej we Włocławku
Aleksandra Maksimowska – LO FILMOTEKA w Gliwicach
Martyna Kaźmierczak – VIII LO im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Albert Tomaszewicz – III LO im. Marii Konopnickiej we Włocławku
Aleksandra Dziura – Głogów
Dominika Kryj – LO Lublin
Izabela Czerwińska- I LO im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku

Ks. Prałat Janusz Bartczak – przewodniczący Kapituły Konkursowej
Ks. Jacek Buta – członek Kapituły Konkursowej
Ks. Marcin Lewandowski – członek Kapituły Konkursowej
Pan Wojciech Alabrudziński – członek Kapituły Konkursowej
Pan Jarosław Czerwiński – członek Kapituły Konkursowej