Jakub Prokopczyk laureatem Kujawsko-Pomorskich Zawodów Matematycznych im. Mariana Rejewskiego

W roku 2019 odbyła się XIX edycja Kujawsko-Pomorskich Zawodów Matematycznych im. Mariana Rejewskiego. Zawody są przeprowadzane pod patronatem Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty.

W konkursie brali udział uczniowie klas pierwszych i drugich szkół ponadgimnazjalnych z województwa kujawsko – pomorskiego oraz, tradycyjnie, reprezentacja z Koszalina. W naszej szkole do etapu szkolnego przystąpiło ośmiu uczniów z klas pierwszych LO.

Zawody obejmują dwa etapy: etap szkolny, który odbył się 25 kwietnia br. oraz finał. Komisja Zawodów zakwalifikowała do finału dwóch DŁUGOSZAKÓW z klasy IA.

Zawody finałowe odbyły się 29 maja 2019 r. w I Liceum Ogólnokształcącym w Bydgoszczy. Finaliści podzieleni na dwie kategorie: klasy I oraz klasy II zmagali się z czterema zadaniami. Komisja Zawodów przyznała tytuły laureatów I, II i III miejsca. Miło nam poinformować, że laureatem III miejsca został Jakub Prokopczyk z klasy IA naszego liceum. Jest on jedynym uczniem z Włocławka, który zdobył tytuł laureata i zasiada w gronie najlepszych (laureatami zostali uczniowe toruńskiego GiLA, VI LO w Bydgoszczy, IV LO w Toruniu i nasz Jakub). Uroczyste ogłoszenia wyników i rozdanie nagród odbędzie się 18 czerwca 2019r. w Bydgoszczy. Gratulujemy Jakubowi sukcesu i zachęcamy do zdobywania kolejnych szczytów matematycznego świata.

Joanna Karwowska

Skip to content