Wyrusz z Długoszem w przygodę – drugi dzień półkolonii

Tematem przewodnim drugiego dnia półkolonii „Wyrusz z Długoszem w przygodę” były przedmioty przyrodnicze. Dzieci miały możliwość aktywnie uczestniczyć w pokazach doświadczeń chemicznych, zapoznać się z przyrodą całego świata oglądając filmy edukacyjne, rozwiązywać zagadki związane z fauną i florą naszego świata oraz pokazać swoje zdolności plastyczne przedstawiając wizję czterech pór roku. Jeszcze przed obiadem aktywnie spędziliśmy czas na świeżym powietrzu, a ostatni uczestnik opuścił Długosza krótko po godz. 16:00.
Drugi dzień półkolonii „Wyrusz z Długoszem w przygodę” rozpoczęliśmy tradycyjnie zbiórką w świetlicy szkolnej, skąd po omówieniu rozkładu zajęć przeszliśmy do stołówki, gdzie zjedliśmy śniadanie. Po krótkiej przerwie rozpoczęły się zajęcia programowe.

Cztery grupy najmłodsze złożone z dzieci w wieku 6-12 lat naprzemiennie uczestniczyły w następujących zajęciach:

  • pokazy doświadczeń chemicznych objętych podstawą programową kształcenia w gimnazjum z ciekawostkami, jak np. sztuczna krew, świetliki czy skaczące jajko prowadzone przez pana Konrada Trokowskiego,
  • filmy przyrodnicze ukazujące faunę i florę całego świata pod opieką pana Jakuba Kostrzewskiego,
  • prezentacja czterech pór roku na papierze dowolną techniką artystyczną z panią Sylwią Pietrzak,
  • przyrodnicze zabawy edukacyjne wymyślone i przeprowadzone przez panie Sandrę i Paulinę Iwańskie.

Wszystkie dzieci wychodziły z zajęć zadowolone i bogate w nową wiedzę.

Grupa najstarsza wzięła natomiast udział w zajęciach z informatyki i robotyki autorstwa pani Jadwigi Piaseckiej. Uczestnicy mieli możliwość zbudować, zaprogramować i sprawdzić działanie robota. Chociaż te zajęcia trwały trzy godziny zegarowe bez przerwy, to nikt nie był znudzony ani zmęczony.

Po części edukacyjnej drugiego dnia półkolonii „Wyrusz z Długoszem w przygodę” nadszedł czas na zabawy ruchowe na świeżym powietrzu. Całą grupą wyszliśmy na włocławskie Bulwary, gdzie pobawiliśmy się na placu zabaw i zagraliśmy w drużynowe gry piłkarskie. Ok. godz. 14:00 zjedliśmy obiad, a po krótkim odpoczynku w świetlicy, wyszliśmy na szkole boisko i grając w zbijaka, oczekiwaliśmy na rodziców.

Trzeciego dnia półkolonii „Wyrusz z Długoszem w przygodę” zaplanowane są zajęcia językowe. Też będzie się działo!

Konrad Trokowski

Skip to content