Wyrusz z Długoszem w przygodę – czwarty dzień półkolonii

Czwartek, 27 czerwca 2019 to czwarta odsłona półkolonii “Wyrusz z Długoszem w przygodę” współfinansowanych przed Fundację “Anwil dla Włocławka”. Ten dzień poświęcony był rozgrywkom sportowym na dwóch szkolnych salach gimnastycznych i na boisku. Pogoda sprzyjała aktywności ruchowej, gdyż nie było już tak gorąco, a dzieci znakomicie się bawiły.Uczestnicy półkolonii, podzieleni na cztery grupy, rywalizowali w pięciu dyscyplinach:

  • bieg wahadłowy 3 razy 15 m,
  • skoki dodawane,
  • bieg na 200 m,
  • rzuty piłką do celu,
  • tor przeszkód.

Autorami zajęć czwartego dnia półkolonii byli: pani Małgorzata Bajraszewska i pan Józef Nowak, z konkurencje przeprowadzili także: pani Daria Lewandowska, pani Paulina Iwańska, pani Sandra Iwańska, pani Sylwia Pietrzak, pan Andrzej Gołębieski i pan Jakub Kostrzewski.

Po planowych zajęciach sportowych zostało trochę czasu, który wykorzystaliśmy także na zabawy ruchowe. Zagraliśmy w piłkę nożną na małej sali gimnastycznej oraz w piłkę ręczną i zbijaka na boisku szkolnym. Rywalizację sportową kontynuowaliśmy także po obiedzie. Ostatni uczestnik półkolonii opuścił szkołę ok. godz. 16:15.

KT

Skip to content