Zajęcia adaptacyjne w przedszkolu

W trosce o dobre samopoczucie dzieci i zniwelowanie stresu wynikającego z przyzwyczajenia się do grupy 28 sierpnia 2019 roku w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia adaptacyjne . Zajęcia te były przeprowadzone w bezpiecznych warunkach, pod okiem rodziców. Dzieci poznały nowe miejsce, nauczycieli, sposoby komunikacji w grupie, słuchały i uczyły się pierwszych piosenek, uczestniczyły w nowych zabawach, tańcach a także brały udział w zajęciach plastycznych. Rodzice podczas zajęć adaptacyjnych mogli bliżej poznać nauczycieli i inne osoby pracujące w przedszkolu, jak i zapoznać się z warunkami oraz wyposażeniem przedszkola. Zajęcia te odbyły się w miłej i rodzinnej atmosferze. Nowo przyjętym dzieciom życzymy radości z każdego wspólnego dnia a rodzicom przede wszystkim spokoju aby czuli się bezpiecznie, że pozostawiają ,,swój skarb” w dobrych rękach.

Jolanta Gitner