Salon Maturzystów Perspektywy 2019

W poniedziałek, 16 września, klasy maturalne wraz z wychowawcami miały okazję uczestniczyć w Salonie Maturzystów Perspektywy 2019 w Bydgoszczy.

Przedstawiciele  prezentowali oferty kujawskich uczelni oraz uniwersytetów ze Szczecina, z Koszalina, Gdańska czy Poznania. Zapewne wiele osób znalazło interesujący wachlarz kierunków na najbliższą przyszłość. Myślę, że najważniejszą część stanowiły wykłady ekspertów z CKE w Gdańsku.

Maturzyści podczas spotkań mieli okazję do rozmowy z przedstawicielami działów rekrutacji uczelni, a także ze studentami. Wszyscy niezdecydowani mogli uzyskać podpowiedzi w zakresie doradztwa zawodowego. Udział w Salonie stanowił doskonałą okazję, aby poznać kryteria wymagane na maturze z przedmiotów, z których egzaminy będziemy zdawać.

Miejmy nadzieję, że cenne wskazówki przekazane przez egzaminatorów pozytywnie wpłyną na wyniki egzaminu dojrzałości. Oczywiście wiele zależy od nas samych, dlatego życzę sobie i moim rówieśnikom wytrwałości i zadowolenia z pracy nad przygotowaniem się do matury i wyboru kierunku studiów.

Aleksandra Pikulska, kl. IIIB

Skip to content