Hokejowa inauguracja za nami

W niedzielę, 15 września, grupa sześciorga uczniów szkoły podstawowej i liceum wraz z opiekunem – panem Konradem Trokowskim – pojechała do Torunia celem uczestnictwa w rozpoczynającym sezon hokejowy w Polsce spotkaniu Energa Toruń – Lotos PKH Gdańsk. Niezmiennymi punktami wycieczki były także niedzielna Msza św. i spacer toruńską Starówką.

Wszyscy uczestnicy wycieczki spotkali się na dworcu kolejowym we Włocławku i wspólnie pociągiem Przewozów Regionalnych pojechaliśmy do Torunia. W trakcie podróży dyskutowaliśmy o nadchodzących wydarzeniach, a opiekun – pan Konrad Trokowski – przypomniał zasady panujące podczas tych wycieczek.

W Toruniu mieliśmy czas tylko na szybki obiad, gdyż o godz. 15:00 uczestniczyliśmy we Mszy św. w kościele pw. św. Michała Archanioła na toruńskich Rybakach. Po Eucharystii spacerem udaliśmy się na Tor-Tor, zahaczając po drodze o plac zabaw.

Samo spotkanie hokejowe nie należało do najciekawszych, choć było wyrównane i dzięki temu emocjonujące, gdyż wynik trzymał w napięciu. Ostatecznie, po dogrywce, ekipa gdańska pokonała zespół toruński 3:2. Mecze hokejowe wywierają na długoszakach niesłabnące wrażenie, gdyż mają oni okazję poznać nawet „od kuchni” inne, nieobecne we Włocławku dyscypliny sportu.

Po spotkaniu autobusem MZK pojechaliśmy na Stare Miasto, gdzie zjedliśmy kolację i lody oraz odwiedziliśmy sklep. Powrót do Włocławka pociągiem PR upłynął nam na rozmowach o Bogu, przyjaźni i zagrożeniach obecnego świata. W tej nieco naukowej atmosferze dojechaliśmy szczęśliwie do Włocławka.

Konrad Trokowski
organizator wyjazdu

Skip to content