Wizyta funkcjonariuszy policji w przedszkolu

18 września 2019 r. przedszkolaków z Katolickiego Publicznego Przedszkola „Pod Aniołem Stróżem” odwiedzili funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji z Włocławka.

Celem spotkania było zapoznanie dzieci z zawodem policjanta, a także z jego umundurowaniem i rekwizytami. Policjanci chętnie opowiedzieli przedszkolakom o swojej bardzo odpowiedzialnej pracy, zasadach obowiązujących w ruchu drogowym, a szczególnie o tym, jak należy przewozić dzieci w samochodzie. Maluchy usłyszały również jak zachować się podczas spotkania z nieznajomą osobą, a także w czasie kontaktu z nieznanym psem. Dzieci chętnie ćwiczyły pozycję „żółwika”, która chroni przed atakiem zwierzęcia.

Serdecznie dziękujemy Funkcjonariuszom za wartościową i interesującą prelekcję.

Paulina Makowska

Skip to content