XVIII Ogólnopolski Międzyszkolny Konkurs Historyczny “Jan Długosz i Jego czasy”

Corocznym zwyczajem reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w XVIII Ogólnopolskim Międzyszkolnym Konkursie Historycznym „Jan Długosz i Jego czasy”. Celem konkursu było zaktywizowanie młodzieży do poszukiwania wiadomości o słynnym historyku i kronikarzu, popularyzacja jego sylwetki, jak też jego dorobku dziejopisarskiego. Naszą szkołę reprezentowała Zofia Kwiatkowska z klasy 8a SP, Zofia Latkowska z klasy Ic LO oraz Jakub Grączewski z IA LO. Miło nam poinformować, że Zofia Kwiatkowska (opiekun p. Anna Baranowska) zajęła I miejsce w kategorii szkół podstawowych. Gratulujemy i życzymy dalszego sięgania po laury! Z tego miejsca należy jeszcze serdecznie podziękować p. Dariuszowi Goldewiczowi, który udał się z uczniami do Kłobucka i doskonale sprawował nad nimi opiekę podczas wyjazdu.

Katarzyna Kwiatkowska

Skip to content