Wycieczka „Słoneczek” i „Sówek” do sadu w Konecku

Dnia 19 września 2019 roku dzieci z grupy „Słoneczka” oraz „Sówki” wraz z opiekunami udały się na wycieczkę do sadu w Konecku. Celem wycieczki było poznanie środowiska przyrodniczego, jakim jest sad, obserwacja prac wykonywanych jesienią, poznanie gatunków drzew owocowych rosnących w sadzie oraz integracja.

W sadzie powitała nas Pani Magdalena, która zdradziła nam kilka ciekawostek na temat różnych odmian jabłoni. Dzieci grzecznie spacerowały pośród małych drzewek podziwiając i zbierając rumiane jabłka. Wszystkie przedszkolaki zostały poczęstowane pachnącymi i soczystymi owocami. Zapach i błyszcząca skórka jabłek była najlepszą zachętą do spożywania witamin.

Dzieci zobaczyły także chłodnię w której przechowywane są jabłka, poznały sposób sprawdzania dojrzałości owoców, mogły wejść i zobaczyć wnętrze wiatraka prądotwórczego.

Następnie udaliśmy się do plantacji borówek, gdzie mieliśmy okazję zdobycia kilku cennych informacji na ich temat i skosztowania pysznych malutkich kuleczek uwielbianych przez dzieci.

Wycieczka do sadu była bardzo ciekawą lekcją przyrody i wywarła na dzieciach wiele pozytywnych emocji.

Dziękujemy Państwu Wesołowskim – właścicielom sadu oraz pracownikom za serdeczne przyjęcie, ciekawą lekcję przyrody i pełne witamin jabłuszka.

Ewelina Rutkowska

Skip to content