Udział długoszaków w ogólnopolskiej kampanii historycznej „BohaterOn – włącz historię”

Kolejny raz nasza szkoła wzięła udział w akcji „BohaterON”. W naszym mieście wydarzenie to zorganizowano w Centrum Kultury  Browar B. Pod opieką p. Anny Baranowskiej, p. Katarzyny Kwiatkowskiej, p. Pauliny Tokarskiej oraz p. Jadwigi Piaseckiej kilka klas Długosza mogło wysłuchać ciekawej opowieści pani Krystyny Majczyńskiej, która jako sanitariuszka uczestniczyła w Powstaniu Warszawskim, a następnie napisać kartkę do żyjących powstańców.

Tegoroczna edycja, współorganizowana z Fundacją Ari Ari, miała na celu przedstawienie życia codziennego podczas wojny. W przestrzeni Centrum Kultury Browar B można było odwiedzić wojenne kino, fryzjera, zajrzeć do kawiarni na warszawskiej ulicy czy posłuchać ulicznych grajków z Kapeli z Szaconkiem.

Warto dodać, że „BohaterON – włącz historię!” to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz historii Polski XX wieku. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.

Anna Baranowska

Skip to content