Słoneczka i Sówki z wizytą u Strażaków

24 września przedszkolaki z Katolickiego Publicznego Przedszkola „Pod Aniołem Stróżem” wybrały się z wizytą do strażaków i odwiedziły Komendę Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej we Włocławku.

Celem wycieczki było poznanie specyfiki pracy strażaków, zapoznanie się z wyposażeniem wozów oraz kształtowanie właściwych zasad zachowania w miejscach publicznych.

W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru, burzy oraz wypadku. Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną. Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudziły wozy strażackie. Dzieci mogły je z bliska oglądać oraz podziwiać wyposażenie, jakim dysponują strażacy podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy.

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim pracownikom Państwowej Straży Pożarnej we Włocławku za współpracę, cierpliwość i ogromne zaangażowanie podczas wizyty dzieci w Państwa placówce.

Paulina Makowska

Skip to content