Internacki Klub Wolontariatu wspomaga akcję „Tornister misyjny”

W poniedziałek 23 września 2019 r. w ramach akcji „Tornister misyjny” został przeprowadzony kiermasz „Słodkie serce”.

Wypieki zostały przygotowane w większości przez przez wychowanków internatu, ale dobre serce okazali też inni uczniowie szkoły wraz z rodzicami, którzy przynieśli domowe ciasta. Kiermasz przeprowadzili wolontariusze internatu w składzie: Aleksandra Bielawska, Magdalena Błaszak, Karolina Jaroniewska, Daria Kamińska, Wiktoria Kaszuba, Zofia Sieradzka. Dziewczęta pod opieką p. Mileny Witkowskiej podczas przerw rozprowadzały ciastka.  Za zebraną  kwotę w wysokości 440 zł. w czwartek 26.09.2019 r., zakupiliśmy wraz z opiekunem Internackiego Koła Wolontariatu i koordynatorem akcji p. Agnieszką Lasotą – Staszak  osiem  pakietów edukacyjnych dla dzieci z Afryki i Papui-Nowej Gwinei. Pieniądze zostały wydane na plecaki, piórniki, długopisy i inne przybory szkolne.

Z całego serca dziękujemy za zaangażowanie osobom, które upiekły ciasta oraz tym, którzy je kupili. Przygotowane wyprawki dołączymy do zebranych w szkole. aby wspólnie przekazać ten dar potrzebującym pomocy dzieciom.

Wiktoria Kaszuba

Skip to content