Wiktoria Więckowska i Wiktor Balcerak wybrani do Młodzieżowej Rady Miasta Włocławek na IX kadencję!

W miniony poniedziałek, 30 września, we wszystkich włocławskich szkołach odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Miasta na IX kadencję. Po ogłoszeniu wyników okazało się, że naszą szkołę reprezentować będzie w jej składzie dwoje uczniów: Wiktoria Więckowska (3B) i Wiktor Balcerak (Ic).

W czwartek, 3 października, na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta Włocławek, opublikowano zbiorczy protokół z wyborów. Wiktor uzyskał 887 głosów, co oznacza, że aż 697 z nich oddali uczniowie innych szkół. Z kolei Wiktoria zdobyła mandat radnej z poparciem 555 głosujących, czyli 379 spoza Długosza. Intensywna kampania wyborcza prowadzona przez Wiktorię i Wiktora zarówno w naszej szkole, jak i w mediach społecznościowych, przyniosła oczekiwane efekty.

Konrad Trokowski
opiekun Samorządu Uczniowskiego

Skip to content