Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w Dużym Długoszu

Każdego roku pod koniec września lub na początku października obchodzimy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.  Tym razem odbył się on 4 października. Ta światowa akcja umożliwia nam nauczycielom matematyki utrwalenie tabliczki mnożenia przez wspaniałą zabawę, w której bierze udział cała szkoła (uczniowie, nauczyciele, administracja).

Od samego rana rozpoczęliśmy turniej klasowy, z którego wyłonieni byli NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH. Nie obyło się bez dogrywek, bo każdy chciał dostać najcenniejszą z nagród BILET MISTRZA, dzięki któremu mógł przepytać z tabliczki mnożenia wszystkich nauczycieli, dyrekcję i administrację szkoły.

Mistrzowie nie oszczędzili nikogo. Najwięcej emocji i radości było przy przepytywaniu nauczycieli wychowania fizycznego, u których zadziwia nie tylko tężyzna fizyczna, ale również szybkość, bezbłędność i biegłość w tabliczce mnożenia.

Cały dzień upłynął uczniom i nauczycielom na dobrej zabawie, ale tym samym na niesamowitym ćwiczeniu tabliczki mnożenia. Było dużo radości, śmiechu i niezapomnianych emocji.

Koordynatorem Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia w „Dużym Długoszu” była p. Joanna Karwowska.

Z tego miejsca bardzo dziękuję dyrekcji, nauczycielom, administracji szkoły za akceptację pomysłu i chętny udział w zabawie, a klasie 2A LO za pomoc w realizacji projektu.

Joanna Karwowska

Skip to content