Kreatywne warsztaty w przedszkolu

7 października 2019 r. w Katolickim Publicznym Przedszkolu „Pod Aniołem Stróżem” odbyły się warsztaty kreatywno-edukacyjne przeprowadzone przez panią Magdalenę Ilecką z Wyspy Małych Kolumbów, w których uczestniczyły dzieci z grupy „Słoneczka”.

Dzięki zajęciom przedszkolaki mogły utrwalić sobie wiadomości dotyczące zasad higieny oraz poznać właściwości ziół i olejków kosmetycznych. Ciekawostką było rozpoznawanie różnych zapachów, co jak się okazało wcale nie jest proste. Głównym jednak zadaniem było stworzenie własnego mydełka poprzez wybór kształtu formy, mieszanie baz glicerynowych, kolorów i zapachów oraz umieszczenie w środku elementów dekoracyjnych. Niemałym zainteresowaniem na zajęciach cieszyły się również eksperymenty zaprezentowane przez p. Magdalenę.

Po zaciekawionych minach naszych przedszkolaków widać było, że warsztaty były niezwykle fascynujące.

Paulina Makowska