Kreatywne warsztaty w przedszkolu

7 października 2019 r. w Katolickim Publicznym Przedszkolu „Pod Aniołem Stróżem” odbyły się warsztaty kreatywno-edukacyjne przeprowadzone przez panią Magdalenę Ilecką z Wyspy Małych Kolumbów, w których uczestniczyły dzieci z grupy „Słoneczka”.

Dzięki zajęciom przedszkolaki mogły utrwalić sobie wiadomości dotyczące zasad higieny oraz poznać właściwości ziół i olejków kosmetycznych. Ciekawostką było rozpoznawanie różnych zapachów, co jak się okazało wcale nie jest proste. Głównym jednak zadaniem było stworzenie własnego mydełka poprzez wybór kształtu formy, mieszanie baz glicerynowych, kolorów i zapachów oraz umieszczenie w środku elementów dekoracyjnych. Niemałym zainteresowaniem na zajęciach cieszyły się również eksperymenty zaprezentowane przez p. Magdalenę.

Po zaciekawionych minach naszych przedszkolaków widać było, że warsztaty były niezwykle fascynujące.

Paulina Makowska

Skip to content