Studiuj w Wielkiej Brytanii – spotkanie dla maturzystów

Niewątpliwie studia to gorący a może więcej, „pikantny” temat dla naszych maturzystów! Dnia 5 listopada nasi uczniowie klas III mieli możliwość zapoznania się z ofertą podjęcia studiów w Wielkiej Brytanii. To wszystko dzięki organizacji „edu-4u”, których reprezentantów mieliśmy zaszczyt gościć w murach naszego liceum.

Przedstawili oni, na podstawie własnego doświadczenia, zasady rekrutacji, kierunki oraz zasady studiowania w Wielkiej Brytanii. Należy zaznaczyć, że potencjalni studenci mają tam do wyboru 150 Uniwersytetów i blisko 10000 kierunków!

Niewątpliwie podjęcie studiów zagranicznych bardzo pozytywnie wpływa na rozwój intelektualny i osobowościowy człowieka. Piszący te słowa coś o tym wie, bo do niedawna sam się zmagał na uczelni we Francji. Nie pozostaje mi zatem nic innego jak dodać otuchy naszym wspaniałym „długoszakom” w podboju świata nauki.

ks. Adam Zieliński

Skip to content