Twórcze warsztaty z rodzicami przedszkolaków – “Wieniec adwentowy”

Już w niedzielę 1 grudnia 2019 r. rozpoczyna się adwent – wyjątkowy, radosny czas oczekiwania na Boże Narodzenie. Z okresem adwentu związany jest zwyczaj święcenia wieńców adwentowych, wykonywanych z gałązek sosny lub świerku, na których umieszcza się cztery świece – symbole czterech niedziel adwentowych.

W dniu 29 listopada 2019 r. w naszym przedszkolu, jak co roku, zorganizowano specjalne warsztaty, w czasie których rodzice wraz ze swymi dziećmi mogli własnoręcznie zrobić wieńce adwentowe. Chętnych nie zabrakło, gdyż takie warsztaty to wspaniała okazja, by w wyjątkowy sposób przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia. Rodzice na tę okazję przygotowali wstążeczki i różnorodne ozdoby, którymi dekorowali wieńce, przynieśli również mnóstwo gałązek świerkowych i świece. Dzieci z wielkim zainteresowaniem pomagały rodzicom. Podczas pracy wszystkim towarzyszyła miła i radosna atmosfera. Był to wyjątkowy czas, za który serdecznie dziękujemy przybyłym rodzicom i dzieciom.

Magdalena Śmiałek

Skip to content