Teatr Bajeczny w przedszkolu

2 grudnia 2019 r. w Katolickim Publicznym Przedszkolu „Pod Aniołem Stróżem” gościliśmy już po raz kolejny Teatr Bajeczny z Bydgoszczy. Nasze przedszkolaki miały okazję obejrzeć spektakl pt. „Zimowe gawędy”, którego scenariusz zainspirowała baśń pt. „Dziewczynka z zapałkami”.

Bajeczna scenografia i oprawa muzyczna przeniosły dzieci w świat bajki, tyle że tym razem znana wszystkim krótka historia ubogiej, samotnej dziewczynki, autorstwa H. Ch. Andersena, kończy się dobrze. Losy głównej bohaterki, pozwalają dzieciom zrozumieć, że czas świąt to czas wyjątkowy, kiedy nikt nie powinien być samotny i nieszczęśliwy. W pogoni za zakupami i w ferworze przygotowań powinniśmy pamiętać o potrzebujących, biednych i wierzyć, że każdy z nas ma swojego aniołka, co nad nim czuwa, a wiara, nadzieja i miłość czynią cuda. Całości dopełniły, jak zawsze, przepiękny śpiew oraz muzyka grana na żywo.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie z Teatrem Bajecznym!

Paulina Makowska

 

 

Skip to content