Pszczółki i Sówki w Krainie Świętego Mikołaja

W dniu 3 grudnia 2019 r. grupy 5 i 6-latków wybrały się na wycieczkę do Krainy Świętego Mikołaja w Kołacinku. To pierwsza tak daleka wycieczka, na którą udały się przedszkolaki. Na miejscu Śnieżynka oprowadziła dzieci po „Bajkowej ścieżce”. Mogły tam poznać bohaterów znanych baśni i bajek oraz obejrzeć aranżacje miejsc związanych z ich przygodami. W czasie spaceru dzieci zwiedziły również dom Świętego Mikołaja i Dziadka Mroza oraz oglądały interaktywną makietę „Alpejskiego miasteczka”. Makieta, to własnoręcznie wykonany model alpejskiego miasteczka ze wspaniałą kolejką pokonującą tunele i wzgórza, zatrzymującą się na poszczególnych stacjach. Małe górskie miasteczka, ukazane w zimowej scenerii bardzo podobały się dzieciom, które nie mogły oderwać od niego wzroku. Następnym punktem programu była wizyta w Sali Tronowej Świętego Mikołaja, czyli to, na co dzieci czekały najbardziej. Tam przedszkolaki spotkały się ze Świętym Mikołajem, który rozdawał im prezenty. Później dzieci udały się do Mennicy Świętego Mikołaja, w której to Pomocnik Świętego prezentował słuchaczom, w jaki sposób dawno temu wybijano monety. Każde z dzieci otrzymało na pamiątkę wybitą monetę. Po tych wszystkich atrakcjach przedszkolaki miały czas wolny, śpiewały kolędy przy ogromnej choince oraz pozowały do pamiątkowych zdjęć.

To był wspaniały, pełen wrażeń dzień, który na długo pozostanie w pamięć wszystkich przedszkolaków.

W ten cudowny sposób dzieci rozpoczęły radosny czas oczekiwania na narodziny Pana Jezusa.

Magdalena Śmiałek

Skip to content